Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 -2020, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług społecznych.

Będzie on realizowany od 1 stycznia tego roku do 31 grudnia roku następnego placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach do 11.00 do 19.00.

Pawłowski Klubu Seniora oferuje bezpłatną możliwość spotkania z  prawnikiem, psychologiem czy pielęgniarką. W ramach zajęć będą organizowane również wykłady, prelekcje, pogadanki z ciekawymi ludźmi świata, nauki, kultury oraz z  osobami  funkcyjnymi.

Ponadto są organizowane zajęcia muzyczne, kulinarne, plastyczne, teatralne, biblioterapii, zajęcia z obsługi komputera i warsztaty umiejętności społecznych, zabawy taneczne, ogniska i grille, zajęcia ruchowe, ergoterapię  i wiele innych form aktywizacji.

Kierownikiem projektu „Pawłowski Klub Seniora” został brat dr Mariusz Kuskowski, również współtwórca projektu a opiekunem tego miejsca oraz członków klubu jest brat Adam Sztukiewicz ze zgromadzenia Braci Chrystusa Cierpiącego.